Seriál o klimatizacích

Připravili jsme pro vás sérii zajímavých článků o klimatizacích. Budeme zde uvádět i další zajímavosti z oboru chlazení a klimatizace.

Nástěnná klimatizace neboli nástěnka jak se jí občas říka. Svůj název má podle umístění, jelikož se montuje na stěnu. Nástěnná klimatizace je základní a i nejlevnější provedení splitové klimatizace. V dnešní době má každý výrobce hned několik typů a modelů nástěnných klimatizací, které se liší podle výbavy a vzhledu.

V noci horko, že nejde spát. Přes den se potíte a v bytě je k nevydržení. Teploty přes 30°C. Toto je obrázek většiny panelových bytů. Co tedy s tím? Zkuste klimatizaci!

Proč chtít klimatizaci do panelového bytu?

  • klimatizace vám v bytě udrží požadovanou teplotu, budete v klidu spát i odpočívat
  • většina klimatizací čistí vzduch od prachu i bakterií
  • klimatizace umí i odvlhčovat
  • Klimatizace zvládne i topit. Obzvlášť efektivní je na jaře a na podzim když jsou teploty ještě nad nulou

Klimatizace je zařízení, které potřebuje jak Vaší údržbu, tak odborný servis.

Proč servisovat klimatizaci?

Je to jako s autem. Vše je v pořádku, auto jezdí jak má a přesto víte, že musíte pravidelnou prohlídku do servisu. Stejné je to i s klimatizací. Mnoho lidí servis klimatizace zanedbává. Tím snižuje její životnost, zvyšuje náklady na její provoz a také se zvyšuje riziko možného poškození.

Jedna z nejčastějších otázek se kterou se setkáváme je:  A kolik to bude stát? Otázka jednoduchá, odpověď složitá. Cena je různá. Záleží na mnoho věcech.

Na čem tedy cena klimatizace záleží:

  • na počtu místností, které chceme klimatizovat
  • na typu klimatizace ( nástěnná, kazetová, kanálová, podstropní atd...)
  • na celkové délce propojovacího Cu potrubí
  • na stavebních úpravách které jsou ve většině případů nezbytné
  • jak je řešen odvod kondenzátu - samospádem nebo pomocí čerpadla

Mnoho lidí si tyto pojmy plete, nebo si myslí, že se jedná o totéž. Není tomu tak. Poďme si vysvětlit rozdíl.

Vzduchotechnika

Vzduchotechnika je komplexní systém, který slouží k výměně vzduchu v prostoru, k jeho ohřevu, ochlazení, zvlhčení, odvlhčení, nebo čištění.  Řeší především takzvané efektivní větrání. Každý uzavřený prostor musí být dobře odvětráván.

Při řešení serveroven, IT sálů a technických provozů jde zejména o kvalitu a spolehlivost klimatizačních jednotek před jejich provedením. Velmi důležité je brát v potaz 24 hodinový provoz 365 dní v roce. Klasická splitová klimatizace je určena pro chlazení lidí a je počítáno, že poběží pouze několik hodin denně. Proto není vhodné tuto klimatizaci používat do serveroven atd...