Jak probíhá montáž klimatizace

Pokud vás zajímá jak u nás vypadá taková realizace klimatizace určitě si dobře přečtěte 9 bodů, jak to celé probíhá. Dozvíte se vše od první obhlídky až po úklid a předání díla.

 

  1. Obhlídka, zaměření místa instalace - Při obhlídce s vámi probereme vaše představy a požadavky. Zaměříme si požadované prostory a navrhneme vám možná technická řešení. Tyto obhlídky jsou v rámci středočeského kraje zcela zdarma.
  2. Cenová kalkulace - návrh technického řešení na základě získaných informací vám zcela zdarma zpracujeme návrh technického řešení a cenovou kalkulaci. Námi navržená cena je konečná a neměnná.
  3. Objednávka, smlouva, záloha - V případě, že se rozhodnete pro instalaci klimatizace, pošlete nám objednávku, my připravíme potřebné papíry a vystavíme vám zálohovou fakturu. Dohodneme termín montáže, Připravíme jednotky a materiál.
  4. Montáž klimatizace - Samotná montáž probíhá jeden a více dnů dle složitosti. Při realizaci je vhodné abyste byli přítomni. Standardně pracujeme od 8:00 - 17:00. V případě, že Vám tyto hodiny z nějakého důvodu nevyhovují, je možné se domluvit individuálně, ale je potřeba tuto informaci vědět už při obhlídce.
  5. Jak montáž probíhá? - Ve většině případů se nejprve montuje venkovní jednotka, Připraví se konzole, jednotka se na ní přidělá pomocí silentbloků, které tlumí vibrace (hluk). Následuje příprava trasy a její montáž. Pak se montují vnitřní klimatizační jednotky na zvolené místo. Když je Cu potrubí propojeno a dokončeno, přichází na řadu vakuování a následně tlaková zkouška. Následuje veškerá kabeláž, napájení a odvod kondenzátu. Pak už zbývá jen vše zkompletovat a uklidit.
  6. Uvedení do provozu - Klimatizace je spuštěná, kontrolují se provozní stavy, veškeré náplně a funkčnost všech parametrů. Je odzkoušena funkčnost odvodu kondenzátu.
  7. Zaškolení obsluhy, předání dokumentace - Když je klimatizace kompletně odzkoušena a plně funkční, naučíme vás s ní správně zacházet. Nejen že vám vysvětlíme jak se ovládá, jak co nastavit atd…, ale naučíme Vás jak ji správně používat s ohledem na vaše zdraví a jak se o klimatizaci pečuje. Předáme vám veškeré dokumenty - chemický bezpečnostní list, tlakovou zkoušku, prohlášení o shodě, návody a manuály, předávací protokol
  8. Platba - Po předání klimatizace přichází na řadu doplacení do 100% dohodnuté částky. Od data předání běží záruky. Také od nás dostanete návrh servisní smlouvy.
  9. Servis klimatizace - Stejně jako vaše auto, tak i klimatizace potřebuje pravidelnou odbornou kontrolu. Ve většině případů 1x ročně vždy před zahájením chladící sezóny (na jaře). V případě uzavření servisní smlouvy se již nemusíte o nic starat. Vždy ve stanovenou dobu vás kontaktuje naše servisní oddělení a dohodneme si s vámi vhodný termín, kdy se servis provede.