Průvodce výběrem klimatizace

Chcete klimatizaci a nevíte, kterou si vybrat? Nevíte, jestli nástěnnou nebo kazetovou? Samsung nebo Daikin? Nebojte, rádi vám s tím pomůžeme. Tento průvodce vám poradí, jak na to.

Typů a výrobců klimatizací je na našem trhu jako hub po dešti. Pro člověka neznalého je opravdu velmi těžké si vybrat. Natož správně. A právě pro to jsme připravili průvodce, který vám poradí na co si dát pozor a na co se zaměřit při výběru klimatizace.

1. Co obnáší montáž a provoz klimatizace

Seznamte se důkladně s tím co montáž a provoz klimatizace obnáší. Předejdete tak nepříjemným překvapením a případnému zklamání. Pokud uvažujete o klimatizaci, přečtěte si co všechno vás čeká a nemine. Náš článek " jak probíhá montáž klimatizace od návrhu až po spuštění probíhá montáž klimatizace od návrhu až po spuštění vám ukáže vše co byste měli vědět o klimatizaci dřív než si jí koupíte.

 2. Zvolte správný výkon klimatizace

Tak tady pozor, chladící výkon jednotky by Vám měl spočítat odborník. Bude k tomu potřebovat pár informací jako rozměry místnosti, orientaci objektu, množství oken, tepelné ztráty, množství osob a el. přístrojů a další. Je velmi důležité, aby jednotka nebyla poddimenzovaná. Klimatizace s malým výkonem nebude stíhat daný prostor vychladit a bude běžet trvale na maximum. Kromě vyšší spotřeby elektřiny a vyššího hluku, nebude efekt takový jaký jste si představovali. A jsme u porovnávání cen. Porovnávejte nabídky se stejně výkonnými klimatizacemi! Není ta nejlevnější nabídka náhodou s méně výkonnou jednotkou?

3. Zvolte správný typ klimatizace

Co je pro mě nejlepší? Jinou klimatizaci potřebuji do kanceláře, jinou do serveru a jinou do bytu. Doma mi kromě funkce jde také o desigen a hlučnost. V kanceláři řeším hluk a výkon a do serveru potřebuji zařízení které umí běžet 24 hodin 365 dní v roce a ne každá klimatizace to umí. Jaké máme tedy možnosti?nástenna klimatizace Klimatizace dělíme na nástěnné, kazetové, kanálové, podstropní a parapetní. Jaký je mezi nimi rozdíl? Kromě vzhledu jde o systém, jak se do prostoru umisťují, jaký mají vzduchový a chladící výkon. Nástěnné klimatizace jsou nejlevnější a provádí se v různých designech, záleží na vašem vkusu. Výkonově se pohybují od 2 -7kW, ale zase záleží na výrobci. Pokud je potřeba větší výkon, volí se jednotky buď podstropní nebo kazetové. Kazetové se umísťují do kazetových stropů a často se používají do velkých kanceláří a zasedaček. Podstropní zase do technických místností kvůli svému velkému výkonu. Pokud chcete klimatizaci, která nebude vidět používají se jednotky kanálové, které se schovají do mezistropu a distribuce vzduchu je vedena VZT potrubím a do místnosti jsou umístěny pouze dekorační výustky, které vyfukují chladný vzduch. Tak jakou si mám tedy vybrat. Naše rada zní: Nechte si poradit od odborníka! Pozvěte si nás na obhlídku a společně zvolíme vhodné řešení, které vám bude vyhovovat.

Navrhněte mi klimatizaci zdarma

4. Připravte se na stavební práce

Nechci vás strašit, ale bez stavebních zásahů to jde jen málokdy. Klimatizace je zařízení, které je náročné na správnou montáž. Tu by měla provádět výhradně odborná montážní firma. Instalace klimatizace sebou nese určité stavební zásahy. Minimálně je zapotřebí zajistit průraz pro vedení Cu potrubí mezi vnitřní a venkovní jednotkou.

Musíme si uvědomit, že klimatizace se umisťuje do prostoru, který chceme klimatizovat. Asi nejčastěji se věší na zeď. A od této vnitřní jednotky je potřeba vést propojovací Cu potrubí a kabeláž, je potřeba přívod elektřiny a odvod kondenzátu, který při chlazení vzniká. Všechny výše uvedené věci je zapotřebí nějak vyřešit. Je možné vše schovat do lišty, ale kdo by chtěl mít v obýváku lištu na zdi? Tak přichází na řadu rozvody zasekat. A je to tu - stavební práce. A to máte ještě prostupy skrze zdi, napojení kondenzátu, nový jistič elektro atd...

5. Když klimatizaci, tak šitou na míru

Nechte si klimatizaci navrhnout na míru. Nebojte se a pozvěte si firmu na odborné zaměření klimatizace přímo k vám domů. Tato obhlídka na místě vám zajistí tu nejvhodnější variantu, která splní vaše přání a představy. Naše firma Vám zpracuje technický návrh a cenovou kalkulaci zcela zdarma. Když to myslíte s klimatizací vážně, nechte si ji navrhnout na míru.

Chci klimatizaci na míru

6. Nestyďte se zeptat

Pokud vám něco není jasné, něčemu nerozumíte, ptejte se! Nezapomeňte na své představy a požadavky. Vy budete klimatizaci používat a měla by splnit vaše očekávání. Správný odborník vám pomůže s výběrem, poradí vám a zodpoví vaše otázky. Nejhorší je když vám vše odkývá a ve finále budete zklamáni.

7. Jakou zvolit značku klimatizace

Výrobců je na našem trhu opravdu mnoho. Je to jako s autem. Někdo preferuje Mercedes jiný zase Škodovku. Volba výrobce je tak trochu o pocitech, každému je sympatická jiná značka, jiný výrobce. A zcela upřímně, každý je v něčem lepší, na něco se specializuje a něco prostě nedělá. Zde si nechte poradit, popřípadě si nechte zpracovat nabídku od více výrobců. My děláme nabídky od více výrobců (Daikin, Toshiba, Samsung, LG, Sinclair) a našim klientům vysvětlíme rozdíly a doporučíme vhodnější nabídku s ohledem na kvalitu výrobku, záruku a další aspekty.

8. Cena, porovnávejte srovnatelné

Jak na to? Spoustu firem vám dá do nabídky základní cenu za jednotky a orientační cenu za montáž. V nabídce dost často chybí spousta položek. Ne každá firma umí dodat klimatizaci na klíč. Takové firmy mají ve zvyku si vše účtovat dodatečně jako vícepráce. Takže ve výsledku cena je pak vyšší než ostatní nabídky. Proto je potřeba srovnávat “srovnatelné”. Ale jak na to, když se v tom nevyznám? Jednoduše! Poradíme vám s výběrem klimatizace. Vysvětlíme vám jednotlivé položky, porovnáme doporučený materiál, najdeme skryté nedostatky a ve výsledku vám ušetříme spoustu peněz. Ne vždy je nejnižší cena ta nejlevnější varianta!

9. Servis klimatizace

Nezapomeňte na servis klimatizace. Klimatizace je zařízení, které potřebuje pravidelnou údržbu. Část této údržby jistě zvládnete sami, ale je potřeba i odborný servis. Pokud klimatizaci používáte sezónně (pouze v letním období), stačí provádět servis 1x ročně (doporučujeme na jaře před chladící sezónou). U klimatizací, které pracují celoročně, doporučujeme servis 2x ročně. Pravidelným servisem předejdete poškození a prodloužíte životnost klimatizace.

Mám zájem o servis klimatizace