Klimatizace do bytu - jednotka fan coil

V dnešní době se kvalitní bydlení bez klimatizace neobejde. Zvláště pokud je celá jižní stěna bytu prosklená bez vnějšího zastínění. Jelikož bytový dům je vybaven suchými chladiči  a v bytech je příprava pro připojení klimatizace, volba byla jasná. Vodou chlazený výrobník studené vody Blue box MU ECHOS 16 ST 1PS.

 

Popis montáže a realizace:
Požadavek investora byl jednoduchý. Tiché a účinné chlazení pro všechny obytné místnosti. Navíc musí splňovat estetické požadavky paní architektky. Klimatizace byla umístěna do technické místnosti, která byla vytvořena pod schody. Aby byl splněn požadavek investora na bezhlučnost, byla celá místnost odhlučněna firmou Noitami akustika s.r.o.  Tím byl vyřešen zdroj chladu.
Do jednotlivých pokojů jsme navrhli fan-coilové jednotky AERTESI ZEFIRO HD1260 v podstropním provedení a to bez opláštění. Vzhledem k tomu, že všechny fan-coily jsou umístěny v podhledech či skříních, bylo by opláštění zbytečné. Jednotky fan-coil se vyznačují vysokou účinností a velmi nízkou hladinou hluku. Nasávání teplého a výfuk studeného vzduchu je realizován pomocí VZT koncových prvků. V případě skříní jsou výfukové a nasávací mřížky součástí skříně a byly vyrobeny na míru.
Veškeré rozvody chlazené vody, kondenzátu a elektro jsou vedeny v podhledech či příčkách, aby výsledný estetický dojem byl perfektní.
Ovládání celého systému je navrženo tak, aby obsluha byla co nejjednodušší. V letním období se celý systém uvolní do chodu a to je vše. Klimatizační zařízení má autonomní ovládání a uživatel nemusí nic nastavovat. V každé místnosti je umístěn ovladač s termostatem, kde si nastavíte požadovanou teplotu a pak už si jen užíváte příjemného bydlení.

Fotky z montáže vodní klimatizace