Klimatizace do podkrovní ložnice

Popis realizace: 
Dodávka a montáž klimatizace do podkrovní ložnice v bytě na Praze 2. Vzhledem k tomu, že klientkou byla paní architektka, která měla vysoké nároky na estetiku, zvolili jsme klimatizaci LG art cool.

Vnitřní jednotka v provedení "obraz" byla umístěna na stěnu ložnice, která sousedí se světlíkem. Trasa propojovacího Cu potrubí byla vedena prostupem do světlíku a pak již po fasádě až k venkovní jednotce. Venkovní část klimatizace byla umístěna na střechu na konzole za zábradlí, aby byla co nejméně vidět a slyšet. Tím bylo docíleno zachování použitelnosti terasy. Odvod kondenzátu byl řešen samospádem na střechu a pak do svodu. Jako přívod elektřiny byla použita zásuvka, která se již nepoužívala a byla samostatně jištěna. Celá instalace probíhala přesně podle plánu a byla provedena během jediného dne.

Termín realizace: červen, červenec 2014
Doba realizace: celá instalace klimatizace proběhla během jednoho dne
Rozsah realizace: kompletní montáž klimatizace na klíč včetně zakrytí, úklidu a likvidace obalového materiálu
Typ zařízení: Klimatizace LG ART COOL LG G09PK o chladícím výkonu 2,5 kW

Názor klienta:

Se společností Blue team s.r.o. jsem se seznámila na jedné ze svých staveb a velmi mě zaujali svým profesionálním přístupem, proto jsem se na ně bez váhání obrátila i při řešení chlazení ložnice v mém půdním bytě. Ložnice je úplně pod střechou a francouzské okno směrem na terasu je orientováno na západ, tedy ideální podmínky pro naprosté přehřátí místnosti v letním období. Jako astmatik jsem se při stavbě bytu klimatizaci bránila, nebyla tam na ní tudíž žádná příprava. Nakonec se ukázalo, že řešení není vůbec tak složité. Vnitřní jednotka je umístěna na zdi, za níž je světlík, takže se provrtala díra skrz zeď kvůli propojení s venkovní jednotkou, která je umístěna na střeše tak, že z terasy vlastně vůbec není vidět. Jako architektka jsem měla hodně vysoké nároky na vzhled vnitřní jednotky a téměř neviditelnou venkovní jednotku, proto jsem zvolila ART cool. Většinu lidí vůbec nenapadne, že se jedná o klimatizační jednotku. Výkon jednotky byl dimenzován tak, že pokud nechám otevřené dveře, tak jednotka částečně ochladí i sousední pracovnu. Ložnici vychladím během chvilky, takže pak např. v noci nemusí být vůbec puštěná.
Společnost Blue team s.r.o. ráda doporučuji všem mým klientům.

Fotky z montáže klimatizace